2016-Høst

Høst 2016

September

Tirs 06.09 kl 21.00  Swiss Army Man Dan Kwan og  Daniel Scheinert 2016 – Nova 2
Ons 07.09 kl 18.00  Midnight Special Jeff Nichols 2015 – Nova 2
Ons 07.09 kl 20.15  Intolerance D.W. Griffith 1916 – Nova 2
Tors 08.09 kl 17.00 Mammas drøm Mali F. Nøren 2016 – Nova 2
Tors 08.09 kl 18.30 Pandoras eske G.W. Pabst 1929 – Nova 2
Tors 08.09 kl 21.15 Midnight Special Jeff Nichols 2015 – Nova 2

Ons 14.09 kl 17.00 E.T. (35mm) Steven Spielberg 1982 – Nova 2
Ons 14.09 kl 19.30 Mammas drøm Mali F. Nøren 2016 – Nova 2
Ons 14.09 kl 21.00 Midnight Special Jeff Nichols 2015 – Nova 2
Tors 15.09 kl 17.00 Gerilja Anders Hazelius 2015 – Nova 2
Tors 15.09 kl 18.45 Duck Soup Leo McCarey 1933 – Nova 2
Tors 15.09 kl 20.15 Intolerance D.W. Griffith 1916 – Nova 2

Ons 21.09 kl 17.00 Duck Soup Leo McCarey 1933 – Nova 2
Ons 21.09 kl 18.30 Pandoras eske G.W. Pabst 1929 – Nova 2 
Ons 21.09 kl 21.00 Blue Velvet David Lynch 1986 – Nova 2
Tors 22.09 kl 17.30 Mammas drøm Mali F. Nøren 2016 – Nova 2
Tors 22.09 kl 19.00 Laura Otto Preminger 1944 – Nova 2
Tors 22.09 kl 21.00 Blue Velvet David Lynch 1986 – Nova 2

Ons 28.09 kl 17.00 Laura Otto Preminger 1944 – Nova 2
Ons 28.09 kl 19.00 Gerilja Anders Hazelius 2015 – Nova 2
Ons 28.09 kl 21.00 Etterskjelv (35mm) Magnus von Horn 2015 – Nova 2
Tors 29.09 kl 14.00 Piratene Morten Kolstad 1983 – Prinsen 1
Tors 29.09 kl 17.00 Cinemateket presenterer: Film fra Spætt Film AS – Nova 2
Tors. 29.09 kl 18.30 Roma, åpen by Roberto Rossellini 1945 – Nova 2
Tors 29.09 kl 20.45 The Forbidden Room Guy Maddin 2015 – Nova 2

Oktober

Ons 05.10 kl 17.00 Før snøen faller Hisham Zaman 2013 – Nova 2
Ons 05.10 kl 19.00 Til siste åndedrag Jean-Luc Godard 1960 – Nova 2
Ons 05.10 kl 21.00 Roma, åpen by Roberto Rossellini 1945 – Nova 2
Tors 06.10 kl 17.00 Brev til Kongen Hisham Zaman 2014 – Nova 2
Tors 06.10 kl 19.00 En kvinne er en kvinne Jean-Luc Godard 1961 – Nova 2
Tors 06.10 kl 21.00 Funny Face Stanley Donen 1957 – Nova 2

Søn 09.10 kl 15.00 Blackhearts Fredrik Horn Akselsen, Christian Falch 2016 – Rockheim

Ons 12.10 kl 18.00 Hisham Zaman: The Boy in the Pictures, Hedda og Vinterland Hisham Zaman 2016 – Nova 2

Tirs 18.10 kl 18.30 Le Mépris Jean-Luc Godard 1963 – Nova 2
Ons 19.10 kl 17.00 Jordbærstedet Ingmar Bergman 1957 – Nova 2
Ons 19.10 kl 19.00 Dagen i morgen Mia Hansen-Løve 2016 – Nova 2
Ons 19.10 kl 21.15 Funny Face Stanley Donen 1957 – Nova 2
Tors 20.10 kl 18.00 Masculin Feminin Jean-Luc Godard 1966 – Nova 2
Tors 20.10 kl 20.30 Eden Mia Hansen-Løve 2014 – Nova 2

Man 24.10 kl 18.00 Det fremmede Armat Escalante 2016 – Nova 2
Man 24.10 kl 20.30 Blackhearts Fredrik Horn Akselsen, Christian Falch 2016 – Nova 2
Tirs 25.10 kl 21.00 Jordbærstedet Ingmar Bergman 1957 – Nova 2
Ons 26.10 kl 17.00 Blackhearts Fredrik Horn Akselsen, Christian Falch 2016 – Nova 2
Ons 26.10 kl 19.00 Outsiderbanden Jean-Luc Godard 1964 – Nova 2
Ons 26.10 kl 21.00 Masculin Feminin Jean-Luc Godard 1966 – Nova 2
Tors 27.10 kl 17.00 An-Magritt Arne Skouen 1969 – Nova 2
Tors 27.10 kl 19.45 2 x Hisham Zaman: The Boy in the Picture, Hedda – Hisham Zaman 2016 – Nova 2
Tors 27.10 kl 21.00 Høyt skum i Hollywood Blake Edwards 1968 – Nova 2

November

Ons 02.11 kl 18.00 Wife! Be Like a Rose! Mikio Naruse 1935 – Nova 2
Ons 02.11 kl 19.30 Mikio Naruse: Foredrag ved Dick Stegewerns – Nova 2
Ons 02.11 kl 21.00 Yearning Mikio Naruse 1964 – Nova 2
Tors 03.11 kl 18.00 2 x Hisham Zaman: Bawke, Vinterland Hisham Zaman div – Nova 2
Tors 03.11 kl 19.30 2 x Hisham Zaman: The Boy in the Picture, Hedda Hisham Zaman 2016 – Nova 2
Tors 03.11 kl 21.00 Picnic med døden John Boorman 1972 – Nova 2

Ons 09.11 kl 17.00 Older Brother, Younger Sister Mikio Naruse 1953 – Nova 2
Ons 09.11 kl 19.00 Sound of the Mountain Mikio Naruse 1954 – Nova 2
Ons 09.11 kl 21.00 Goodbye First Love Mia Hansen-Løve 2011 – Nova 2
Tors 10.11 kl 18.00 Høyt skum i Hollywood Blake Edwards 1968 – Nova 2
Tors 10.11 kl 20.00 Solaris Andrej Tarkovskij 1972 – Nova 2

Ons 16.11 kl 18.30 TRD – Koudelka Shooting Holy Land Gilad Baram 2015 – Nova 2
Ons 16.11 kl 21.00 TRD – Cameraperson Kirsten Johnson 2016 – Nova 2
Tors 17.11 kl 18.30 TRD – Braving the Waves Mina Keshavarz 2016 – Nova 2
Tors 17.11 kl 21.00 TRD – Mapplethorpe: Look at the Pictures Fenton Bailey, Randy Barbato 2016 – Nova 2

Tirs 22.11 kl 21.00 Skulk med stil John Hughes 1986 – Nova 2
Ons 23.11 kl 18.00 Late Chrysanthemums Mikio Naruse 1954 – Nova 2
Ons 23.11 kl 20.15 Solaris Andrej Tarkovskij 1972 – Nova 2
Tors 24.11 kl 14.00 Løperjenten Vibeke Løkkeberg 1981 – Prinsen 1
Tors 24.11 kl 17.00 Picnic med døden John Boorman 1972 – Nova 2
Tors 24.11 kl 19.00 Father of my Children Mia Hansen-Løve 2009 – Nova 2
Tors 24.11 kl 21.15 The Matrix The Wachowski Brothers 1999 – Nova 2

Ons 30.11 kl 18.30 A Floating Cloud Mikio Naruse 1955 – Nova 2
Ons 30.11 kl 21.00 All is Forgiven Mia Hansen-Løve 2007 – Nova 2

Desember

Tors 01.12 kl 17.00 Skulk med stil John Hughes 1986 – Nova 2
Tors 01.12 kl 19.00 When a Woman Ascends the Stairs Mikio Naruse 1960 – Nova 2
Tors 01.12 kl 21.15 Adaptation Spike Jonze 2002 – Nova 2

Ons 07.12 kl 19.00 The Whole Family Works Mikio Naruse 1939 – Nova 2
Ons 07.12 kl 20.30 The Matrix The Wachowski Brothers 1999 – Nova 2
Tors 08.12 kl 18.00 High-Rise Ben Wheatley 2015 – Nova 2
Tors 08.12 kl 21.00 Crash David Cronenberg 1996 – Nova 2

Ons 14.12 kl 18.30 Adaptation Spike Jonze 2002 – Nova 2
Ons 14.12 kl 21.00 Being John Malkovich Spike Jonze 1998 – Nova 2
Tors 15.12 kl 17.00 It’s a Wonderful Life Frank Capra 1946 – Nova 2
Tors 15.12 kl 20.00 Min Pappa Toni Erdmann Maren Ade 2016 – Nova 2