2017-Vår

Januar

Tirs 24. jan kl 18.00 Sesongåpning: The Rules for Everything Kim Hiorthøy 2016 – 1t 27m – Prinsen 5
Samtale med regissør Kim Hiorthøy og produsent Yngve Sæther etter filmen.
Obs! Billettpris for medlemmer og A- medlemmer kr 60. Ordinær pris kr 130. Billetten inkluderer premierefest på Café Ni muser fra kl 20.30 (aldersgrense 18 år).

Man 30. jan kl 18.30 Sovende soldater Apichatpong Weerasethakul 2015 – 2t 1m – Nova 2
Man 30. jan kl 21.00 Paterson Jim Jarmusch 2016 – 1t 28m – Nova 2

Tirs 31. jan kl 18.30 Playtime (35mm) Jacques Tati 1967 – 1t 55m – Nova 2
Tirs 31. jan kl 21.00 Rashomon Akira Kurosawa 1950 – 1t 28m – Nova 2

Februar

Ons 1. feb kl 20.00 Kim Hiorthøy spesial: Hur man gör (35mm) Kim Hiorthøy m.fl. 2007 – 29m – Nova 2
Forfilm: Kim Makes Sense of It Kim Hiorthøy 1998 – 4m
Obs! Inngang kr 50, gratis for medlemmer.

Ons 1. feb kl 21.00 Birth (35mm) Jonathan Glazer 2004 – 1t 40m – Nova 2
Tors 2. feb kl 18.00 Kim Hiorthøy spesial: Kroppen min (35mm) Margreth Olin 2003 – 26m – Nova 2
Forfilm: Utukt Dag Johan Haugerud 2000 – 7m
Obs! Inngang kr 50, gratis for medlemmer.

Tors 2. feb kl 19.00 Rashomon Akira Kurosawa 1950 – 1t 28m – Nova 2
Tors 2. feb kl 21.00 Certain Women Kelly Reichardt 2016 – 1t 47m – Nova 2

Tirs 7. feb kl 17.00 Tråante 2017: Solens son Gunilla Bresky 2017 – 58m – Nova 2
Tirs 7. feb kl 18.30 Tråante 2017: Veiviseren (35mm) Nils Gaup 1987 – 1t 26m – Nova 2
Tirs 7. feb kl 20.15 Tråante 2017: Møte med Nils Gaup Nils Gaup i samtale med Svein Inge Sæther – 45m – Nova 2 ARRANGEMENTET ER DESSVERRE AVLYST

Tirs 7. feb kl 21.15 Tråante 2017: Kautokeino-opprøret (35mm) Nils Gaup 2008 – 1t 36m – Nova 2
Ons 8. feb kl 17.00 The Duellists (35mm) Ridley Scott 1977 – 1t 40m – Nova 2
Obs! Filmen vises i samarbeid med Den kulturelle spaserstokken, og visningen er tilrettelagt for eldre.

Ons 8. feb kl 19.00 Tråante 2017: Solens son Gunilla Bresky 2017 – 58m – Nova 2
Ons 8. feb kl 20.30 Tråante 2017: Laila (35mm) George Schnéevoigt 1929 – 2t 40m – Nova 2
Obs! Musikk i salen ved pianist Håvard Gressum Antonsen.

Tors 9. feb kl 17.00 Tråante 2017: Solens son Gunilla Bresky 2017 – 58m – Nova 2
Tors 9. feb kl 18.15 Certain Women Kelly Reichardt 2016 – 1t 47m – Nova 2
Tors 9. feb kl 20.30 Stalker Andrej Tarkovskij 1979 – 2t 43m – Nova 2

Tirs 14. feb kl 18.00 Stalker Andrej Tarkovskij 1979 – 2t 43m – Nova 2
Tirs 14. feb kl 21.00 Certain Women Kelly Reichardt 2016 – 1t 47m – Nova 2 
Ons 15. feb kl 20.30 Manila in the Claws of Light Lino Brocka 1975 – 2t 5m – Nova 2
Tors 16. feb kl 18.30 Manila in the Claws of Light Lino Brocka 1975 – 2t 5m – Nova 2
Tors 16. feb kl 21.00 Certain Women Kelly Reichardt 2016 – 1t 47m – Nova 2

VINTERFERIE

Tirs 28. feb kl 18.30 Endless Poetry Alejandro Jodorowsky 2016 – 2t 8m – Nova 2
Tirs 28. feb kl 21.00 De andre Margreth Olin 2012 – 1t 33m – Nova 2

Mars

Ons 1. mars kl 18.00 A.I. Artificial Intelligence Steven Spielberg 2001 – 2t 26m – Nova 2
Ons 1. mars kl 21.00 Endless Poetry Alejandro Jodorowsky 2016 – 2t 8m – Nova 2
Tors 2. mars kl 18.00 Eyes Wide Shut (35mm) Stanley Kubrick 1999 – 2t 39m – Nova 2
Tors 2. mars kl 21.00 Pickpocket Robert Bresson 1959 – 1t 15m – Nova 2

6. mars-12. mars Kosmorama Trondheim internasjonale filmfestival
Tirs 7. mars kl 15.50 Mysteriet Rygseck Matti Kassila 1960 – 1t 49m – Nova 5
Ons 8. mars kl 16.10 Calmari Union Aki Kaurismäki 1985 – 1t 24m – Nova 5
Tors 9. mars kl 15.45 Drivende skyer Aki Kaurismäki 1996 – 1t 96m – Nova 2
Fre 10. mars kl 22.30 Fortellinger fra saunaen Joonas Berghäll, Mika Hotakainen 2010 – 1t 37m – Nova 2
Lør 11. mars kl 15.50 Harens år Risto Jarva 1977 – 2t 9m – Nova 2

Tirs 14. mars kl 19.00 Pickpocket Robert Bresson 1959 – 1t 15m – Nova 2
Tirs 14. mars kl 21.00 A Fistful of Dollars Sergio Leone 1964 – 1t 39m – Nova 2
Ons 15. mars kl 18.00 69 Minutes of 86 Days Egil Håskjold Larsen 2017 – 1t 9m – Nova 2  – Gratis inngang
Obs! Innledning og paneldebatt i samarbeid med Amnesty International Trondheim og Redd Barna Region Midt. Visningen har gratis inngang.

Tors 16. mars kl 18.00 69 Minutes of 86 Days Egil Håskjold Larsen 2017 – 1t 9m – Nova 2
Tors 16. mars kl 19.30 69 Minutes of 86 Days Egil Håskjold Larsen 2017 – 1t 9m – Nova 2
Tors 16. mars kl 21.00 Terminator James Cameron 1984 – 1t 48m – Nova 2

Tirs 21. mars kl 18.00 Boy and Bicycle (16mm) Ridley Scott 1965 – 27m – Nova 2
Alien (35mm) Ridley Scott 1979 – 1t 57m – Nova 2
Tirs 21. mars kl 21.00 A Fistful of Dollars Sergio Leone 1964 – 1t 39m – Nova 2
Ons 22. mars kl 18.00 Boy and Bicycle (16mm) Ridley Scott 1965 – 27m – Nova 2
Blade Runner (Director’s Cut) (35mm) Ridley Scott 1982 – 1t 57m – Nova 2
Ons 22. mars kl 21.00 Terminator James Cameron 1984 – 1t 48m – Nova 2
Tors 23. mars kl 18.30 After Hours (35mm) Martin Scorsese 1985 – 1t 37m – Nova 2
Tors 23. mars kl 20.30 Yrke: Reporter Michelangelo Antonioni 1975 – 1t 59m – Nova 2

Tirs 28. mars kl 18.30 Troll i eske! Overraskelsesfilm… – Nova 2
Ons 29. mars kl 18.00 McCabe and Mrs Miller Robert Altman 1971 – 2t – Nova 2
Ons 29. mars kl 20.30 Yrke: Reporter Michelangelo Antonioni 1975 – 1t 59m – Nova 2
Tors 30. mars kl 18.00 Bound for Glory (35mm) Hal Ashby 1976 – 2t 27m – Nova 2
Tors 30. mars kl 21.00 McCabe and Mrs Miller Robert Altman 1971 – 2t – Nova 2

April

Tors 6. april kl 18.30 Body Double Brian De Palma 1984 – 1t 54m – Nova 2

Påskeferie

Ons 19. april kl 20.30 Body Double Brian De Palma 1984 – 1t 54m – Nova 2
Tors 20. april kl 17.30 Sherlock Holmes-aften med Nils Nordberg Mr Holmes Bill Condon 2015 – 1t 44m – Nova 2
Tors 20. april kl 21.00 The Blues Brothers John Landis 1980 – 2t 13m – Nova 2

Ons 26. april kl 18.00 The Blues Brothers John Landis 1980 – 2t 13m – Nova 2
Ons 26. april kl 20.45 RoboCop Paul Verhoeven 1987 – 1t 42m – Nova 2
Tors 27. april kl 18.30 RoboCop Paul Verhoeven 1987 – 1t 42m – Nova 2
Tors 27. april kl 21.00 Wooden Crosses Raymond Bernard 1932 – 1t 55m – Nova 2

MAI

Tors 04. mai kl 18.30 Wooden Crosses Raymond Bernard 1931 – 1t 55m – Nova 2
Tors 04. mai kl 21.00 The Fits Anna Rose Holmer 2015 – 1t 11m – Nova 2

Tirs 09. mai kl 19.00 The Fits Anna Rose Holmer 2015 – 1t 11m – Nova 2
Ons 10. mai kl 21.00 The Fits Anna Rose Holmer 2015 – 1t 11m – Nova 2
Tors 11. mai kl 18.30 Minnie & Moskowitz John Cassavettes 1971 – 1t 51m – Nova 2
Tors 11. mai kl 21.00 The Fits Anna Rose Holmer 2015 – 1t 11m – Nova 2 

Tors 18. mai kl 19.00 Jour de fête Jacques Tati 1949 – 1t 29m – Nova 2
Tors 18. mai kl 21.00 Minnie & Moskowitz John Cassavettes 1971 – 1t 51m – Nova 2

Tirs 23. mai kl 20.30 The Intruder Claire Denis 2004 – 2t 10m – Nova 2
Ons 24. mai kl 21.00 Jour de fête Jacques Tati 1949 – 1t 29m – Nova 2