2018-vår

Januar

Tir 16.01. kl 18.00 Åpningsfilm: Lucky John Carroll Lynch 2017
Tir 16.01. kl 20.30 Wonderstruck Todd Haynes 2017
Ons 17.01. kl 18.00 Wonderstruck Todd Haynes 2017
Ons 17.01. kl 20.30 Nærkontakt av tredje grad Steven Spielberg 1977
Tor 18.01. kl 18.00 Profondo Rosso Dario Argento 1975
Tor 18.01. kl 20.30 The Square Ruben Östlund 2017 UTSOLGT
Fre 19.01. kl 17.00 Nærkontakt av tredje grad Steven Spielberg 1977
Fre 19.01. kl 20.00 Profondo Rosso Dario Argento 1975
Lør 20.01 kl 14.00 The Square Ruben Östlund 2017 UTSOLGT
Lør 20.01. kl 17.00 Nærkontakt av tredje grad Steven Spielberg 1977
Søn 21.01. kl 18.00 Wonderstruck Todd Haynes 2017
Søn 21.01. kl 20.30 The Square Ruben Östlund 2017 UTSOLGT

Tir 23.01. kl 18.00 Wonderstruck Todd Haynes 2017
Tir 23.01. kl 20.30 Profondo Rosso Dario Argento 1975
Ons 24. – Søn 28.01 Minimalen kortfilmfestival
Søn 28.01. kl 15.00 Ex Libris: New York Public Library Frederick Wiseman 2017

Tir 30.01. kl 18.00 Ex Libris: New York Public Library Frederick Wiseman 2017
Ons 31.01. kl 20.30 Titicut Follies Frederick Wiseman 1967

Februar

Tor 01.02. kl 18.00 Jag etter vind Rune Denstad Langlo 2013
Tor 01.02 kl 20.30 Speil Andrej Tarkovskij 1975
Fre 02.02. kl 18.00 Cocks & Crosses – Musikken som ikke ville dø André Løyning 2016
Fre 02.02. kl 20.00 Brimstone Martin Koolhoven 2016
Lør 03.02. kl 14.00 En katt i Paris Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli 2011
Lør 03.02. kl 16.00 Lost in France Niall McCann 2016
Søn 04.02. kl 18.00 Titicut Follies Frederick Wiseman 1967
Søn 04.02. kl 20.00 Speil Andrej Tarkovskij 1975

Tir 06.02. kl 18.00 Sameblod Amanda Kernell 2017
Tir 06.02. kl 20.15 Brimstone Martin Koolhoven 2016
Ons 07.02. kl 20.30 Sameblod Amanda Kernell 2017
Tor 08.02. kl 18.00 Tryllefløyten Ingmar Bergman 1975
Tor 08.02. kl 21.00 Pickup on South Street Samuel Fuller 1953
Fre 09.02. kl 17.00 Pickup on South Street Samuel Fuller 1953
Fre 09.02. kl 19.00 Speil Andrej Tarkovskij 1975
Lør 10.02. kl 14.00 Phantom Boy Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli 2015
Lør 10.02. kl 18.00 Ex Libris: New York Public Library Frederick Wiseman 2017
Søn 11.02. kl 15.00 At Berkeley Frederick Wiseman 2013
Søn 11.02. kl 20.00 La danse Frederick Wiseman 2009

Ons 14.02. kl 20.15 Tryllefløyten Ingmar Bergman 1975
Tor 15.02. kl 18.00 La Dolce Vita Federico Fellini 1960
Tor 15.02. kl 21.30 Pickup on South Street Samuel Fuller 1953
Søn 18.02. kl 14.00 Barnefilmklubben i Trondheim: Emil i Lønneberget Olle Hellbom 1971
Søn 18.02. kl 17.00 La Dolce Vita Federico Fellini 1960

Tir 20.02. kl 17.30 Sommerlek Ingmar Bergman 1951
Tir 20.02. kl 19.30 La Dolce Vita Federico Fellini 1960
Ons 21.02. kl 18.00 Arrival Denis Villeneuve 2016
Ons 21.02. kl 20.30 Sommerlek Ingmar Bergman 1951
Tor 22.02. kl 18.00 Jomfrukilden Ingmar Bergman 1960
Tor 22.02. kl 20.00 Ikaire XB 1 Jindrich Polák 1963
Fre 23.02. kl 17.00 Lumière! Eventyret begynner Thierry Frémaux 2016
Fre 23.02. kl 19.00 Arrival Denis Villeneuve 2016
Lør 24.02. kl 16.00 Lumière! Eventyret begynner Thierry Frémaux 2016
Søn 25.02. kl 18.30 Ikaire XB 1 Jindrich Polák 1963
Søn 25.02. kl 20.30 Jomfrukilden Ingmar Bergman 1960

Tir 27.02. kl 18.00 Jomfrukilden Ingmar Bergman 1960

 

 

Resten av programmet kommer plutselig